Doç. Dr. Sayit Altıkat’ın 29 Temmuz Gecesi Demokrasi Meydanında Konuşması

Doç. Dr. Sayit Altıkat’ın 29 Temmuz Gecesi Demokrasi Meydanında Konuşması

Dumlupınar Üniversitesi Simav Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Sayit ALTIKAT’IN 29 Temmuz gecesi demokrasi meydanında konuşması

Meslek Yüksekokul Müdürümüz Doç. Dr. Sayit ALTIKAT Demokrasi nöbetinde Simav’daki coşkunun inanılmaz olduğunu söyleyerek başladı ve böyle bir halka karşı yapılan darbe girişimini lanetledi. Konuşmasında ‘‘ Devletin ve milletin içerisine 40 yıldır yuvalanmış hain terör örgütü FETÖ/PDY tarafından 15 Temmuz gecesi milli iradeye karşı gerçekleştirilen darbe girişimi başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN ve Başbakanımızın açıklamalarından sonra meydanlara inen Türk milleti başta olmak üzere, hükümet ve tüm siyasi parti mensupları, kahraman güvenlik güçleri, medya organları ve STK’ların dik duruşu ile önlenmiştir.’’ İfadesini kullandı.

Doç. Dr. Sayit ALTIKAT, bu olayların 18. Yüzyılların son yarısında Avrupa’da özellikle İngiltere’de başlayan İslam’a ve Osmanlı’ya devamında Türkiye Cumhuriyeti’ne karşı sindirme politikalarının biri olduğunu işaret etti. 200 yıla yakındır devam eden Ortadoğu projesinin bir parçası niteliğindeki bu hareketin islamafobi tezahürü şeklinde siyasi bir hareket olduğu tespitinde bulundu.

Devamında, 15 Temmuz gecesi Türkiye genelinde büyük bir hassasiyetle darbenin püskürtülmesi için verdiğimiz mücadele sırasında yaralanan gazilerimize acil şifalar, şehitlerimize Allah’tan rahmet, yakınlarına ve milletimize başsağlığı diledi.

15 Temmuz gecesinden günümüze kadar milli iradesine sahip çıkmak için demokrasi nöbetlerinde meydanları coşkulu ve kararlı bir biçimde doldurduklarından dolayı; Simav halkına teşekkür ederek sözlerini tamamladı.

Son Güncelleme Tarihi: 01 Ağustos 2016, Pazartesi