Müdürün Mesajı

Müdürün Mesajı

Sevgili Gençler;

Tüm Dünyada beraberinde Türkiye’de sağlık hizmeti sektörü giderek büyümekte ve gelişmektedir. Sektördeki bu büyüme beraberinde profesyonelleşmeyi gerektirmektedir. Bu durum eleman ihtiyacını karşılamak için açılan sağlık kuruluşlarının sayısı ile de kendini göstermektedir. Doğaldır ki sağlık kuruluşlarının sayısı arttıkça, sağlık personeli sayısına ihtiyaç da artmaktadır. Sağlık alanında teknik eleman eksikliği, yıllardan beri büyük bir problem olmuştur. Bu problem, toplumun her kesimini ilgilendiren ve son derece önemli olan bir problemdir. Bu problemin çözümü amacıyla yurt genelinde ve üniversitemizde açılan sağlık hizmetleri meslek yüksekokulları, problemi kökten çözen kurumlar olmuştur.

Bu amaca yönelik olarak kurulan yüksekokulumuzda, eğitim – öğretimin yanı sıra toplumun ihtiyaç duyduğu erdemli, bağımsız düşünüp-karar verebilen, ekip çalışmasında yer alabilecek, kendisi-toplumla barışık ve sağlık ordusunun vazgeçilmez elemanları olan teknik ara elamanlar yetiştirilmektedir. Teknik imkânları, dengi okullara göre oldukça ileri düzeyde olan yüksekokulumuzun temel felsefesi, hep daha ileri, hep daha iyiye, hep daha çağdaş olma ve en iyileri yetiştirmek olmuştur. Kuruluşundan bu güne önemli mesafeler alarak eğitim öğretimine devam eden yüksekokulumuzun önümüzdeki yıllarda yeni atılımlara ayak uydurarak ve gelişerek her zaman hak ettiği yerde olacağından hiç kuşkumuz yoktur

Sağlık alanı iş bulma konusunda sıkıntısı olmayan nadir alanlardan biridir. Bu nedenle bu yıl sınava girecek aday öğrencilerimiz rahatlıkla iş bulacağı bu alanları çekinmeden yazabilirler. Ayrıca 2 yıllık bu programları bitirdiklerinde, programına göre uygun 4 yıllık lisans programlarına dikey geçiş yapabilme imkânımız da bulunmaktadır.

Bir arada olabilmek dileği ile,

Sevgilerimle,

                                                                                                                                                        Doç. Dr. Sayit ALTIKAT

                                                                                                                                                  Meslek Yüksekokulu Müdürü

Son Güncelleme Tarihi: 30 Mart 2016, Çarşamba